Post by Dimma - admin on Jan 2, 2017 13:02:28 GMT 2
INFO
▪ CAS44 marraskuu
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21.
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Briarwood.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi hevosta, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen hevosille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi. Muussa tapauksessa Maiden-, Allowance- ja UG-tasoisissa lähdössä käytetään tarvittaessa täytehevosia.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 2 hevosta / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 2yo+ = lähtö on avoin 2-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh, sf, budj
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk, don
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, colr
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 8f T, avoin 2yo+
2v xx-o Heppa Hauska - om. Dimma
3v xx-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
#1 Maiden 8f D 3yo+
#2 Maiden 12f D 4yo+
#3 Allowance 8f D 3yo+
#4 Allowance 12f D 4yo+
#5 G3 8f D 3yo+
#6 G3 12f D 4yo+
#7 G2 8f D 3yo+
#8 G2 12f D 4yo+
#9 G1 Pratap Rasmúka Cup 9.5f D 4yo+ (PC Classic prep)
#10 G1 Euphrosyne Stakes 9f D 3yo (PC Juvenile prep)
#11 G1 Pratap Elíta Cup 10f D 4yo+ f&m (PC Mares prep)
#12 G1 Pratap Budasee 9f T 4yo+ (PC Turf prep)
OSALLISTUJAT
#1 Maiden 8f D 3yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. 3v rbsh-o Il'ya Ben - om. Taija
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-3-4-2
#2 Maiden 12f D 4yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 4v rbsh-t Il'ya Klubnika - om. Taija
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-3-2-4
#3 Allowance 8f D 3yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. Täytehevonen
3. 3v ish-o Heading First - om. Dimma
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-4-3-2
#4 Allowance 12f D 4yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. Täytehevonen
3. 5v ish-t Feeling Crazy - om. Dimma
4. Täytehevonen
Tulokset: 4-3-1-2
#5 G3 8f D 3yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v rbsh-t Zorica - om. Taija
2. 4v rbsh-t Il'ya Prjanik - om. Dimma
3. 3v rbsh-o Mstislav - om. Dimma
Tulokset: 1-2-3
#6 G3 12f D 4yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v ish-o Ardghal - om. Dimma
2. 6v sf-t Melisende - om. Dimma
3. 4v rbsh-t Il'ya Zoluska - om. Taija
Tulokset: 2-1-3
#7 G2 8f D 3yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v rbsh-t Il'ya Dominika - om. Taija
2. 4v x-o Corvette S - om. Dimma
3. 4v x-o Farnain Omar - om. ScrewDriver
Tulokset: 3-1-2
#8 G2 12f D 4yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 6v x-o Monster Battle - om. Dimma
2. 4v rbsh-o Il'ya Jabloko - om. Taija
3. 6v x-o Honey Bourdon - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
#9 G1 Pratap Rasmúka Cup 9.5f D 4yo+ (PC Classic prep)
350,000v€ - 210,000v€ - 140,000v€ - 70,000v€ - 35,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v rbsh-o Il'ya Bomba - om. Taija
2. 4v rbsh-o Il'ya Soldat - om. Dimma
3. 4v x-o Fabulous BW - om. Dimma
Tulokset: 3-2-1
#10 G1 Euphrosyne Stakes 9f D 3yo (PC Juvenile prep)
170,000v€ - 102,000v€ - 68,000v€ - 34,000v€ - 17,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v ish-o Síoraí Orm - om. sandi / Síoraí Acres
2. 3v rbsh-t Il'ya Lizbet - om. Taija
3. 3v ish-o Síoraí Derry - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-2-1
#11 G1 Pratap Elíta Cup 10f D 4yo+ f&m (PC Mares prep)
350,000v€ - 210,000v€ - 140,000v€ - 70,000v€ - 35,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v rbsh-t Il'ya Proserpina - om. Taija
2. 5v rbsh-t Il'ya Fikriyya - om. Dimma
3. 6v x-t Second Chance - om. Dimma
Tulokset: 3-1-2
#12 G1 Pratap Budasee 9f T 4yo+ (PC Turf prep)
350,000v€ - 210,000v€ - 140,000v€ - 70,000v€ - 35,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v x-o Ramada S - om. Dimma
2. 5v rbsh-t Il'ya Serafima - om. Taija
3. 6v x-t Estelle Honey - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
▪ CAS44 marraskuu
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21.
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Briarwood.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi hevosta, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen hevosille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi. Muussa tapauksessa Maiden-, Allowance- ja UG-tasoisissa lähdössä käytetään tarvittaessa täytehevosia.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 2 hevosta / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 2yo+ = lähtö on avoin 2-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh, sf, budj
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk, don
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, colr
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 8f T, avoin 2yo+
2v xx-o Heppa Hauska - om. Dimma
3v xx-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
#1 Maiden 8f D 3yo+
#2 Maiden 12f D 4yo+
#3 Allowance 8f D 3yo+
#4 Allowance 12f D 4yo+
#5 G3 8f D 3yo+
#6 G3 12f D 4yo+
#7 G2 8f D 3yo+
#8 G2 12f D 4yo+
#9 G1 Pratap Rasmúka Cup 9.5f D 4yo+ (PC Classic prep)
#10 G1 Euphrosyne Stakes 9f D 3yo (PC Juvenile prep)
#11 G1 Pratap Elíta Cup 10f D 4yo+ f&m (PC Mares prep)
#12 G1 Pratap Budasee 9f T 4yo+ (PC Turf prep)
OSALLISTUJAT
#1 Maiden 8f D 3yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. 3v rbsh-o Il'ya Ben - om. Taija
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-3-4-2
#2 Maiden 12f D 4yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 4v rbsh-t Il'ya Klubnika - om. Taija
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-3-2-4
#3 Allowance 8f D 3yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. Täytehevonen
3. 3v ish-o Heading First - om. Dimma
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-4-3-2
#4 Allowance 12f D 4yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. Täytehevonen
3. 5v ish-t Feeling Crazy - om. Dimma
4. Täytehevonen
Tulokset: 4-3-1-2
#5 G3 8f D 3yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v rbsh-t Zorica - om. Taija
2. 4v rbsh-t Il'ya Prjanik - om. Dimma
3. 3v rbsh-o Mstislav - om. Dimma
Tulokset: 1-2-3
#6 G3 12f D 4yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v ish-o Ardghal - om. Dimma
2. 6v sf-t Melisende - om. Dimma
3. 4v rbsh-t Il'ya Zoluska - om. Taija
Tulokset: 2-1-3
#7 G2 8f D 3yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v rbsh-t Il'ya Dominika - om. Taija
2. 4v x-o Corvette S - om. Dimma
3. 4v x-o Farnain Omar - om. ScrewDriver
Tulokset: 3-1-2
#8 G2 12f D 4yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 6v x-o Monster Battle - om. Dimma
2. 4v rbsh-o Il'ya Jabloko - om. Taija
3. 6v x-o Honey Bourdon - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
#9 G1 Pratap Rasmúka Cup 9.5f D 4yo+ (PC Classic prep)
350,000v€ - 210,000v€ - 140,000v€ - 70,000v€ - 35,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v rbsh-o Il'ya Bomba - om. Taija
2. 4v rbsh-o Il'ya Soldat - om. Dimma
3. 4v x-o Fabulous BW - om. Dimma
Tulokset: 3-2-1
#10 G1 Euphrosyne Stakes 9f D 3yo (PC Juvenile prep)
170,000v€ - 102,000v€ - 68,000v€ - 34,000v€ - 17,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v ish-o Síoraí Orm - om. sandi / Síoraí Acres
2. 3v rbsh-t Il'ya Lizbet - om. Taija
3. 3v ish-o Síoraí Derry - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-2-1
#11 G1 Pratap Elíta Cup 10f D 4yo+ f&m (PC Mares prep)
350,000v€ - 210,000v€ - 140,000v€ - 70,000v€ - 35,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v rbsh-t Il'ya Proserpina - om. Taija
2. 5v rbsh-t Il'ya Fikriyya - om. Dimma
3. 6v x-t Second Chance - om. Dimma
Tulokset: 3-1-2
#12 G1 Pratap Budasee 9f T 4yo+ (PC Turf prep)
350,000v€ - 210,000v€ - 140,000v€ - 70,000v€ - 35,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v x-o Ramada S - om. Dimma
2. 5v rbsh-t Il'ya Serafima - om. Taija
3. 6v x-t Estelle Honey - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3