Post by Dimma - admin on Dec 15, 2016 17:50:56 GMT 2
INFO
▪ CAS44 lokakuu
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21.
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Briarwood.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi hevosta, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen hevosille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi. Muussa tapauksessa Maiden-, Allowance- ja UG-tasoisissa lähdössä käytetään tarvittaessa täytehevosia.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 2 hevosta / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 2yo+ = lähtö on avoin 2-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh, sf, budj
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk, don
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, colr
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 8f T, avoin 2yo+
2v xx-o Heppa Hauska - om. Dimma
3v xx-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
#1 Maiden 9f D 3yo+ open
#2 Maiden 17f D 4yo+ open
#3 Allowance 9f D 3yo+ open
#4 Allowance 17f D 4yo+ open
#5 G3 9f D 3yo+ open
#6 G3 17f D 4yo+ open
#7 G2 9f D 3yo+ open
#8 G2 17f D 4yo+ open
#9 G1 Turkmenistan Stakes 13f D 4yo+ (RC Classic prep)
#10 G1 Tayga Stakes 19f D 4yo+ (RC Distance prep)
#11 G1 Perogan Stakes 13f T 4yo+ (RC Turf prep)
OSALLISTUJAT
#1 Maiden 9f D 3yo+ open
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v at-t Zavarzina - om. Paragon
2. 3v at-t Agnessa Albina - om. Dimma
3. 3v at-o Ignatius S - om. sandi / Síoraí Acres
4. 3v at-o Bilge IY - om. Paragon
5. 3v at-t Waleria IY - om. Taija
Tulokset: 2-1-3-4-5
#2 Maiden 17f D 4yo+ open
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Zoyenka - om. Paragon
2. 4v at-o Adnan IY - om. Taija
3. 4v at-o Galkin - om. Paragon
4. 4v don-t Lena Kseniya - om. Dimma
Tulokset: 3-4-1-2
#3 Allowance 9f D 3yo+ open
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Khrystyne - om. Paragon
2. 4v at-o Kotenko - om. Paragon
3. 3v turk-o Bahargül R - om. Dimma
Tulokset: 3-2-1
#4 Allowance 17f D 4yo+ open
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Minaev - om. Paragon
2. 4v turk-t Klava Klara - om. Dimma
3. 4v at-o Xaiver - om. Paragon
Tulokset: 3-2-1
#5 G3 9f D 3yo+ open
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v don-t Nastya Nata - om. Dimma
2. 4v at-o Lazar IY - om. Taija
3. 4v at-t Merdiwan IY - om. Vecno Stud
Tulokset: 1-2-3
#6 G3 17f D 4yo+ open
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Herring Aladalanmak - om. Taija
2. 4v turk-o Innokentiy Ioann - om. Dimma
3. 6v at-t Evlya - om. sandi / Síoraí Acres
4. 5v at-o Usbeorn - om. Paragon
Tulokset: 1-3-4-2
#7 G2 9f D 3yo+ open
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v at-o Aymeric - om. Paragon
2. 3v at-t Uli IY - om. Taija
3. 4v at-o Kiril S - om. sandi / Síoraí Acres
4. 5v at-t Zusa S - om. Dimma
5. 6v at-o Rishim - om. Paragon
Tulokset: 4-5-1-3-2
#8 G2 17f D 4yo+ open
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Adalet IY - om. Taija
2. 6v at-o Karino - om. sandi / Síoraí Acres
3. 4v at-o Yiğit IY - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
#9 G1 Turkmenistan Stakes 13f D 4yo+ (RC Classic prep)
355,000v€ - 213,000v€ - 142,000v€ - 71,000v€ - 35,500v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v at-t Charlina S - om. sandi / Síoraí Acres
2. 4v at-o Kreml S - om. sandi / Síoraí Acres
3. 5v at-o Yasha IY - om. Taija
4. 4v at-o Romochka - om. Paragon
Tulokset: 3-1-2-4
#10 G1 Tayga Stakes 19f D 4yo+ (RC Distance prep)
180,000v€ - 108,000v€ - 72,000v€ - 36,000v€ - 18,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v at-t Gordei - om. Paragon
2. 4v at-o Diyamos S - om. sandi / Síoraí Acres
3. 6v at-o Akia BRA - om. Taija
4. 6v at-t Bohdana - om. Paragon
Tulokset: 4-1-3-2
#11 G1 Perogan Stakes 13f T 4yo+ (RC Turf prep)
220,000v€ - 132,000v€ - 88,000v€ - 44,000v€ - 22,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v at-o Nadee S - om. sandi / Síoraí Acres
2. 4v at-t Pelageya - om. Paragon
3. 5v at-o Alexey IY - om. Taija
4. 5v at-o Golyat IY - om. Dimma
5. 4v at-t Kiramin S - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-2-4-1-5
▪ CAS44 lokakuu
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21.
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Briarwood.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi hevosta, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen hevosille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi. Muussa tapauksessa Maiden-, Allowance- ja UG-tasoisissa lähdössä käytetään tarvittaessa täytehevosia.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 2 hevosta / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 2yo+ = lähtö on avoin 2-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh, sf, budj
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk, don
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, colr
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 8f T, avoin 2yo+
2v xx-o Heppa Hauska - om. Dimma
3v xx-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
#1 Maiden 9f D 3yo+ open
#2 Maiden 17f D 4yo+ open
#3 Allowance 9f D 3yo+ open
#4 Allowance 17f D 4yo+ open
#5 G3 9f D 3yo+ open
#6 G3 17f D 4yo+ open
#7 G2 9f D 3yo+ open
#8 G2 17f D 4yo+ open
#9 G1 Turkmenistan Stakes 13f D 4yo+ (RC Classic prep)
#10 G1 Tayga Stakes 19f D 4yo+ (RC Distance prep)
#11 G1 Perogan Stakes 13f T 4yo+ (RC Turf prep)
OSALLISTUJAT
#1 Maiden 9f D 3yo+ open
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v at-t Zavarzina - om. Paragon
2. 3v at-t Agnessa Albina - om. Dimma
3. 3v at-o Ignatius S - om. sandi / Síoraí Acres
4. 3v at-o Bilge IY - om. Paragon
5. 3v at-t Waleria IY - om. Taija
Tulokset: 2-1-3-4-5
#2 Maiden 17f D 4yo+ open
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Zoyenka - om. Paragon
2. 4v at-o Adnan IY - om. Taija
3. 4v at-o Galkin - om. Paragon
4. 4v don-t Lena Kseniya - om. Dimma
Tulokset: 3-4-1-2
#3 Allowance 9f D 3yo+ open
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Khrystyne - om. Paragon
2. 4v at-o Kotenko - om. Paragon
3. 3v turk-o Bahargül R - om. Dimma
Tulokset: 3-2-1
#4 Allowance 17f D 4yo+ open
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Minaev - om. Paragon
2. 4v turk-t Klava Klara - om. Dimma
3. 4v at-o Xaiver - om. Paragon
Tulokset: 3-2-1
#5 G3 9f D 3yo+ open
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v don-t Nastya Nata - om. Dimma
2. 4v at-o Lazar IY - om. Taija
3. 4v at-t Merdiwan IY - om. Vecno Stud
Tulokset: 1-2-3
#6 G3 17f D 4yo+ open
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Herring Aladalanmak - om. Taija
2. 4v turk-o Innokentiy Ioann - om. Dimma
3. 6v at-t Evlya - om. sandi / Síoraí Acres
4. 5v at-o Usbeorn - om. Paragon
Tulokset: 1-3-4-2
#7 G2 9f D 3yo+ open
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v at-o Aymeric - om. Paragon
2. 3v at-t Uli IY - om. Taija
3. 4v at-o Kiril S - om. sandi / Síoraí Acres
4. 5v at-t Zusa S - om. Dimma
5. 6v at-o Rishim - om. Paragon
Tulokset: 4-5-1-3-2
#8 G2 17f D 4yo+ open
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 4v at-t Adalet IY - om. Taija
2. 6v at-o Karino - om. sandi / Síoraí Acres
3. 4v at-o Yiğit IY - om. Dimma
Tulokset: 2-1-3
#9 G1 Turkmenistan Stakes 13f D 4yo+ (RC Classic prep)
355,000v€ - 213,000v€ - 142,000v€ - 71,000v€ - 35,500v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v at-t Charlina S - om. sandi / Síoraí Acres
2. 4v at-o Kreml S - om. sandi / Síoraí Acres
3. 5v at-o Yasha IY - om. Taija
4. 4v at-o Romochka - om. Paragon
Tulokset: 3-1-2-4
#10 G1 Tayga Stakes 19f D 4yo+ (RC Distance prep)
180,000v€ - 108,000v€ - 72,000v€ - 36,000v€ - 18,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v at-t Gordei - om. Paragon
2. 4v at-o Diyamos S - om. sandi / Síoraí Acres
3. 6v at-o Akia BRA - om. Taija
4. 6v at-t Bohdana - om. Paragon
Tulokset: 4-1-3-2
#11 G1 Perogan Stakes 13f T 4yo+ (RC Turf prep)
220,000v€ - 132,000v€ - 88,000v€ - 44,000v€ - 22,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 5v at-o Nadee S - om. sandi / Síoraí Acres
2. 4v at-t Pelageya - om. Paragon
3. 5v at-o Alexey IY - om. Taija
4. 5v at-o Golyat IY - om. Dimma
5. 4v at-t Kiramin S - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-2-4-1-5