Post by Dimma - admin on Mar 12, 2016 10:33:28 GMT 2
INFO
▪ CAS41 toukokuu
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21.
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Briarwood.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi hevosta, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen hevosille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi. Muussa tapauksessa Maiden-, Allowance- ja UG-tasoisissa lähdössä käytetään tarvittaessa täytehevosia.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 2 hevosta / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 2yo+ = lähtö on avoin 2-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh, sf, budj
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk, don
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, colr
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 8f T, avoin 2yo+
2v xx-o Heppa Hauska - om. Dimma
3v xx-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
#1 Maiden 8f T 3yo
#2 Maiden 9f T 3yo+
#3 Maiden 10f T 3yo+
#4 Maiden 12f T 4yo+
#5 Allowance 8f T 3yo+
#6 Allowance 10f T 3yo+
#7 Allowance 12f T 4yo+
#8 G3 8f T 3yo+
#9 G3 12f T 4yo+
#10 G2 8f T 3yo+
#11 G2 12f T 4yo+
#12 G1 Rhabarbarum Stakes 8.5f T 4yo+ (PC Turf prep)
OSALLISTUJAT
#1 Maiden 8f T 3yo
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v budj-o Martin - om. Dimma
2. 3v rbsh-o Milosz - om. Majeeda
3. 3v ish-o Síoraí Rothar - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-1-2
#2 Maiden 9f T 3yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v rbsh-o Garahir S - om. sandi / Síoraí Acres
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
5. 3v sf-t Albine - om. Dimma
Tulokset: 5-2-3-4-1
#3 Maiden 10f T 3yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v x-o Millenium - om. Dimma
2. 3v rbsh-o Davida S - om. sandi / Síoraí Acres
3. 3v x-t Temprence - om. Majeeda
Tulokset: 2-3-1
#4 Maiden 12f T 4yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. 4v budj-o Lazar V - om. Dimma
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-2-4-3
#5 Allowance 8f T 3yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v budj-t Marina Marya - om. Dimma
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. 3v ish-t Aisling - om. Majeeda
5. Täytehevonen
Tulokset: 4-3-5-1-2
#6 Allowance 10f T 3yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. 3v rbsh-o Dragutin - om. Majeeda
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 2-1-4-3
#7 Allowance 12f T 4yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. 4v x-o Wilmot - om. Dimma
Tulokset: 2-1-4-3
#8 G3 8f T 3yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v rbsh-t Pavelina SKYR - om. Taija
2. 3v x-t Kachina - om. Majeeda
3. 3v x-o Alpha Omega - om. Dimma
4. 3v ish-o Síoraí Figaro - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 2-4-1-3
#9 G3 12f T 4yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
#10 G2 8f T 3yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v ish-o Síoraí Daemon - om. sandi / Síoraí Acres
2. 7v budj-t Lorena - om. Dimma
3. 3v rbsh-o Il'ya Zhelimir - om. Taija
Tulokset: 3-2-1
#11 G2 12f T 4yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 8v ish-o Ceallach - om. Dimma
2. 7v budj-o Fyodor - om. Dimma
3. 4v rbsh-o Lenovo S - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 2-1-3
#12 G1 Rhabarbarum Stakes 8.5f T 4yo+ (PC Turf prep)
250,000v€ - 150,000v€ - 100,000v€ - 50,000v€ - 25,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v budj-t Elinor - om. Dimma
2. 6v rbsh-o Dratšlivyi - om. Taija
3. 4v ish-o Síoraí Barga - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-1-2
▪ CAS41 toukokuu
▪ VIP kisapäivää edeltävänä päivänä kello 21.
▪ Vastuuhenkilö: Dimma / Briarwood.
▪ Kilpailut ovat Virtuaalisen Laukkajaoksen alaiset.
▪ Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
RAJOITUKSET
▪ Ikärajat: xx: 2-8v, muut: 3-8v (risuesteet xx: 3-10v, muut: 4-10v).
▪ Yhteen lähtöön otetaan 3-15 hevosta. Maiden- ja allowance-lähdöt voidaan jakaa tarvittaessa kahteen osaan. HUOM! Jos lähtöön tulee vain yksi tai kaksi hevosta, voin omistajan toiveesta siirtää ne toiseen hevosille sopivaan saman tason lähtöön. Mikäli haluat näin tehtävän, mainitsethan tästä ilmoittautumisviestissäsi. Muussa tapauksessa Maiden-, Allowance- ja UG-tasoisissa lähdössä käytetään tarvittaessa täytehevosia.
▪ Enintään 1 lähtö / hevonen / päivä.
▪ Enintään 2 hevosta / lähtö / henkilö.
SANASTO
▪ f = furlong = n. 201m
▪ T = lähtö juostaan nurmella
▪ D = lähtö juostaan hiekalla
▪ 2yo+ = lähtö on avoin 2-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ 3yo+ = lähtö on avoin 3-vuotiaille ja sitä vanhemmille
▪ ryhmä 1: xx
▪ ryhmä 2: ox, aa, pox, berb
▪ ryhmä 3: x, ish, rbsh, sf, budj
▪ ryhmä 4: at, tersk, turk, don
▪ ryhmä 5: qh, ph, app, qox, colr
OSALLISTUMINEN
... tapahtuu vastaamalla tähän topaan.
Lähtö [nro]
ikä rotu-skp Hevosen nimi - om. Omistaja
Eli esimerkiksi:
Lähtö 2: Maiden 8f T, avoin 2yo+
2v xx-o Heppa Hauska - om. Dimma
3v xx-o Heppa Huvitus - om. Dimma
LÄHDÖT
#1 Maiden 8f T 3yo
#2 Maiden 9f T 3yo+
#3 Maiden 10f T 3yo+
#4 Maiden 12f T 4yo+
#5 Allowance 8f T 3yo+
#6 Allowance 10f T 3yo+
#7 Allowance 12f T 4yo+
#8 G3 8f T 3yo+
#9 G3 12f T 4yo+
#10 G2 8f T 3yo+
#11 G2 12f T 4yo+
#12 G1 Rhabarbarum Stakes 8.5f T 4yo+ (PC Turf prep)
OSALLISTUJAT
#1 Maiden 8f T 3yo
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v budj-o Martin - om. Dimma
2. 3v rbsh-o Milosz - om. Majeeda
3. 3v ish-o Síoraí Rothar - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-1-2
#2 Maiden 9f T 3yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v rbsh-o Garahir S - om. sandi / Síoraí Acres
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
5. 3v sf-t Albine - om. Dimma
Tulokset: 5-2-3-4-1
#3 Maiden 10f T 3yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. 3v x-o Millenium - om. Dimma
2. 3v rbsh-o Davida S - om. sandi / Síoraí Acres
3. 3v x-t Temprence - om. Majeeda
Tulokset: 2-3-1
#4 Maiden 12f T 4yo+
8,000 € - 4,800 € - 3,200 € - 1,600 € - 800 €
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. 4v budj-o Lazar V - om. Dimma
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 1-2-4-3
#5 Allowance 8f T 3yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v budj-t Marina Marya - om. Dimma
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. 3v ish-t Aisling - om. Majeeda
5. Täytehevonen
Tulokset: 4-3-5-1-2
#6 Allowance 10f T 3yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. 3v rbsh-o Dragutin - om. Majeeda
3. Täytehevonen
4. Täytehevonen
Tulokset: 2-1-4-3
#7 Allowance 12f T 4yo+
18,000v€ - 10,800v€ - 7,200v€ - 3,600v€ - 1,800v€
Lähtöjärjestys:
1. Täytehevonen
2. Täytehevonen
3. Täytehevonen
4. 4v x-o Wilmot - om. Dimma
Tulokset: 2-1-4-3
#8 G3 8f T 3yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v rbsh-t Pavelina SKYR - om. Taija
2. 3v x-t Kachina - om. Majeeda
3. 3v x-o Alpha Omega - om. Dimma
4. 3v ish-o Síoraí Figaro - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 2-4-1-3
#9 G3 12f T 4yo+
60,000v€ - 36,000v€ - 24,000v€ - 12,000v€ - 6,000v€
#10 G2 8f T 3yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 3v ish-o Síoraí Daemon - om. sandi / Síoraí Acres
2. 7v budj-t Lorena - om. Dimma
3. 3v rbsh-o Il'ya Zhelimir - om. Taija
Tulokset: 3-2-1
#11 G2 12f T 4yo+
80,000v€ - 48,000v€ - 32,000v€ - 16,000v€ - 8,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 8v ish-o Ceallach - om. Dimma
2. 7v budj-o Fyodor - om. Dimma
3. 4v rbsh-o Lenovo S - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 2-1-3
#12 G1 Rhabarbarum Stakes 8.5f T 4yo+ (PC Turf prep)
250,000v€ - 150,000v€ - 100,000v€ - 50,000v€ - 25,000v€
Lähtöjärjestys:
1. 7v budj-t Elinor - om. Dimma
2. 6v rbsh-o Dratšlivyi - om. Taija
3. 4v ish-o Síoraí Barga - om. sandi / Síoraí Acres
Tulokset: 3-1-2